WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Curling Scores
WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Apr 2 - 5, 2026
|
| Draw Apr 2 - 11:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kononenko/Shchur , UKR |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | X | 3 | ||
| Herman/Pasierbek Lodz, POL |
1 | 0 | 1 | 1 | 4 | 0 | 0 | X | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kononenko/Shchur
| Games: | 1 |
| Record: | 0W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.29 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.60 |
| Force Efficiency: | 1.00 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Herman/Pasierbek
| Games: | 1 |
| Record: | 1W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 4.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 1.00 |
| Steal Efficiency: | 0.60 |
Season Statistics
Kononenko/Shchur
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.76 |
| PA/G: | 6.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Kononenko/Shchur
Herman/Pasierbek
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 4 -- Thu, Apr 2 -- 6:30pm EET | |||
| Maur/Goni | 8 | Final | |
| Baro/Niko | 7 | (8) | |
| Kono/Shch | 3 | Final | |
| Herm/Pasi | 7 | (7) | |
| Maur/Goni | 8 | Final | |
| Baro/Niko | 7 | (8) | |
| Kono/Shch | 3 | Final | |
| Herm/Pasi | 7 | (7) |
| Maur/Goni | 8 | Final | |
| Baro/Niko | 7 | (8) | |
| Kono/Shch | 3 | Final | |
| Herm/Pasi | 7 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












