WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Curling Scores
WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Apr 2 - 5, 2026
|
| Draw Apr 2 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Regza/Regza Riga, LAT |
3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 7 | |||
| Moskalenko/Suhak , UKR |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Regza/Regza
| Games: | 1 |
| Record: | 1W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.78 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Moskalenko/Suhak
| Games: | 1 |
| Record: | 0W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 7.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Moskalenko/Suhak
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.85 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Scoring Records - Season
Regza/Regza
Moskalenko/Suhak
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 3 -- Thu, Apr 2 -- 4:00pm EET | |||
| Regz/Regz | 7 | Final | |
| Mosk/Suha | 6 | (EE) | |
| Li/Yu | 3 | Final | |
| Moor/Whit | 9 | (7) | |
| Regz/Regz | 7 | Final | |
| Mosk/Suha | 6 | (EE) | |
| Li/Yu | 3 | Final | |
| Moor/Whit | 9 | (7) |
| Regz/Regz | 7 | Final | |
| Mosk/Suha | 6 | (EE) | |
| Li/Yu | 3 | Final | |
| Moor/Whit | 9 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












