MR SUB Ontario Senior Men & Women Championships
Curling Scores
MR SUB Ontario Senior Men & Women Championships
Mar 11 - 15, 2026
|
| Draw Mar 13 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sherry Middaugh Barrie, ON |
0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 | |||
| Jo-Ann Rizzo Mississauga, ON |
![]() |
2 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sherry Middaugh
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.82 |
| PA/G: | 5.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.76 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Jo-Ann Rizzo
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.95 |
| PA/G: | 5.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sherry Middaugh
Jo-Ann Rizzo
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















