MR SUB Ontario Senior Men & Women Championships
Curling Scores
MR SUB Ontario Senior Men & Women Championships
Mar 11 - 15, 2026
|
| Draw Mar 12 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Susan Froud Alliston, ON |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 5 | |||
| Sherry Middaugh Barrie, ON |
![]() |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Susan Froud
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.29 |
| PA/G: | 6.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Sherry Middaugh
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.82 |
| PA/G: | 5.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.76 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Susan Froud
Sherry Middaugh
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















