Paralympic Winter Games - Fours
Curling Scores
Paralympic Winter Games - Fours
Mar 7 - 14, 2026
|
| Draw Mar 12 - 12:35 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Norway Stordahl, J |
0 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | X | 9 | ||||
| Great Britain Nibloe, H |
![]() |
2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Norway
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.41 |
| PA/G: | 8.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Great Britain
| Games: | 9 |
| Record: | 1W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.97 |
| PA/G: | 9.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Norway
Great Britain
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 12 -- Thu, Mar 12 -- 6:35pm CET | |||
| CHN (Wang) | 7 | Final | |
| SVK (Zatko) | 4 | (7) | |
| NOR (Stordahl) | 9 | Final | |
| GBR (Nibloe) | 2 | (6) | |
| KOR (Yang) | 6 | Final | |
| ITA (Marchese) | 5 | (8) | |
| CAN (Ideson) | 7 | Final | |
| USA (Thums) | 3 | (7) | |
| CHN (Wang) | 7 | Final | |
| SVK (Zatko) | 4 | (7) | |
| NOR (Stordahl) | 9 | Final | |
| GBR (Nibloe) | 2 | (6) | |
| KOR (Yang) | 6 | Final | |
| ITA (Marchese) | 5 | (8) | |
| CAN (Ideson) | 7 | Final | |
| USA (Thums) | 3 | (7) |
| CHN (Wang) | 7 | Final | |
| SVK (Zatko) | 4 | (7) | |
| NOR (Stordahl) | 9 | Final | |
| GBR (Nibloe) | 2 | (6) | |
| KOR (Yang) | 6 | Final | |
| ITA (Marchese) | 5 | (8) | |
| CAN (Ideson) | 7 | Final | |
| USA (Thums) | 3 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 5, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden won the LGT World Men's Curling Championship 2026 gold medals and title on Saturday afternoon (4 April) by 9-6 against Matt Dunstone's Canada at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States.
-
April 5, 2026
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












