Paralympic Winter Games - Fours
Curling Scores
Paralympic Winter Games - Fours
Mar 7 - 14, 2026
|
| Draw Mar 8 - 3:35 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Canada Ideson, M |
![]() |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 5 | ||
| Great Britain Nibloe, H |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Canada
| Games: | 11 |
| Record: | 11W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.12 |
| PA/G: | 5.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Great Britain
| Games: | 9 |
| Record: | 1W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.97 |
| PA/G: | 9.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Canada
Great Britain
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 3 -- Sun, Mar 8 -- 9:35am CET | |||
| SWE (Petersson-Dahl) | 10 | Final | |
| LAT (Djacenko) | 2 | (6) | |
| ITA (Marchese) | 3 | Final | |
| CHN (Wang) | 5 | (7) | |
| SVK (Zatko) | 6 | Final | |
| NOR (Stordahl) | 4 | (8) | |
| CAN (Ideson) | 5 | Final | |
| GBR (Nibloe) | 4 | (8) | |
| SWE (Petersson-Dahl) | 10 | Final | |
| LAT (Djacenko) | 2 | (6) | |
| ITA (Marchese) | 3 | Final | |
| CHN (Wang) | 5 | (7) | |
| SVK (Zatko) | 6 | Final | |
| NOR (Stordahl) | 4 | (8) | |
| CAN (Ideson) | 5 | Final | |
| GBR (Nibloe) | 4 | (8) |
| SWE (Petersson-Dahl) | 10 | Final | |
| LAT (Djacenko) | 2 | (6) | |
| ITA (Marchese) | 3 | Final | |
| CHN (Wang) | 5 | (7) | |
| SVK (Zatko) | 6 | Final | |
| NOR (Stordahl) | 4 | (8) | |
| CAN (Ideson) | 5 | Final | |
| GBR (Nibloe) | 4 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












