Montana's Brier
Curling Scores
Montana's Brier
Feb 27 - Mar 8, 2026
|
| Draw Mar 7 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | EE | Score | ||
| Alberta Koe, K |
![]() |
0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 9 | ||
| Manitoba Dunstone, M |
1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Alberta
| Games: | 11 |
| Record: | 10W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.92 |
| PA/G: | 4.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.72 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Manitoba
| Games: | 12 |
| Record: | 10W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.11 |
| PA/G: | 4.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.49 |
| Steal Defense: | 0.07 |
| Force Efficiency: | 0.76 |
| Steal Efficiency: | 0.12 |
Season Statistics
Alberta
| Games: | 49 |
| Record: | 28W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.15 |
| PA/G: | 6.27 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Manitoba
| Games: | 54 |
| Record: | 34W - 20L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 7.48 |
| PA/G: | 6.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Scoring Records - Season
Alberta
Manitoba
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: PG1v2 -- Sat, Mar 7 -- 7:30pm NT | |||
| AB (Koe) | 9 | Final | |
| MB (Dunstone) | 7 | (EE) | |
| AB (Koe) | 9 | Final | |
| MB (Dunstone) | 7 | (EE) |
| AB (Koe) | 9 | Final | |
| MB (Dunstone) | 7 | (EE) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















