USPORT Curling Canada University Championships
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
USPORT Curling Canada University Championships
Feb 17 - 21, 2026
|
| Draw Feb 21 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Memorial University St. John's, NL |
![]() |
1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 5 | ||
| Regina Cougars Regina, SK |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Memorial University
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.08 |
| PA/G: | 5.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Regina Cougars
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.66 |
| PA/G: | 7.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Memorial University
Regina Cougars
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
| Draw: 15 -- Sat, Feb 21 -- 9:00am CT | |||
| Richards | 2 | Final | |
| McMaster Marauders | 3 | (8) | |
| Locke | 5 | Final | |
| Regina Cougars | 2 | (8) | |
| Richards | 2 | Final | |
| McMaster Marauders | 3 | (8) | |
| Locke | 5 | Final | |
| Regina Cougars | 2 | (8) |
| Richards | 2 | Final | |
| McMaster Marauders | 3 | (8) | |
| Locke | 5 | Final | |
| Regina Cougars | 2 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












