USPORT Curling Canada University Championships
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
USPORT Curling Canada University Championships
Feb 17 - 21, 2026
|
| Draw Feb 17 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| York University Lions Toronto, ON |
0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | |||
| Memorial University St. John's, NL |
0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 5 | X | 10 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
York University Lions
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.60 |
| PA/G: | 9.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Memorial University
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.77 |
| PA/G: | 7.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
York University Lions
Memorial University
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026










