USPORT Curling Canada University Championships
Curling Scores
USPORT Curling Canada University Championships
Feb 17 - 21, 2026
|
| Draw Feb 21 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Memorial University St. John's, NL |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 5 | ||
| McMaster Marauders Hamilton, ON |
0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Memorial University
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.08 |
| PA/G: | 5.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
McMaster Marauders
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.16 |
| PA/G: | 6.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Memorial University
McMaster Marauders
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 16 -- Sat, Feb 21 -- 1:00pm CT | |||
| Locke | 5 | Final | |
| McMaster Marauders | 4 | (8) | |
| Richards | 8 | Final | |
| Regina Cougars | 2 | (6) | |
| Locke | 5 | Final | |
| McMaster Marauders | 4 | (8) | |
| Richards | 8 | Final | |
| Regina Cougars | 2 | (6) |
| Locke | 5 | Final | |
| McMaster Marauders | 4 | (8) | |
| Richards | 8 | Final | |
| Regina Cougars | 2 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












