CCAA / Curling Canada College Championships
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
CCAA / Curling Canada College Championships
Feb 17 - 21, 2026
|
| Draw Feb 18 - 10:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Humber Hawks Mississauga, ON |
1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 1 | 6 | |||
| Sault College Sault Ste. Marie, ON |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Humber Hawks
| Games: | 9 |
| Record: | 9W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.41 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Sault College
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.54 |
| PA/G: | 7.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Humber Hawks
Sault College
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











