Winter Olympics - Men
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Winter Olympics - Men
Feb 11 - 22, 2026
|
| Draw Feb 17 - 1:05 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Canada Jacobs, B |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 1 | X | 9 | ||
| Great Britain Mouat, B |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 5 | |||
Event Statistics
Canada
| Games: | 11 |
| Record: | 9W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.55 |
| PA/G: | 5.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.02 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Great Britain
| Games: | 11 |
| Record: | 6W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.62 |
| PA/G: | 6.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Canada
| Games: | 52 |
| Record: | 39W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 5.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Great Britain
| Games: | 69 |
| Record: | 57W - 12L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.73 |
| PA/G: | 5.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Canada
Great Britain
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
February 27, 2026
Manitoba's Kate Cameron (Photo: Curling Canada) announced on Monday that the team will look different for the new Olympic quadrennial.
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
-
February 20, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















