Winter Olympics - Men
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Winter Olympics - Men
Feb 11 - 22, 2026
|
| Draw Feb 12 - 8:05 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| United States Casper, D |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 3 | ||||
| Switzerland Schwaller, Y |
![]() |
1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 2 | 0 | X | 8 | |||
Event Statistics
United States
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.42 |
| PA/G: | 8.02 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Switzerland
| Games: | 11 |
| Record: | 10W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.18 |
| PA/G: | 5.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.67 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
United States
| Games: | 68 |
| Record: | 43W - 25L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 8.12 |
| PA/G: | 6.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.49 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Switzerland
| Games: | 62 |
| Record: | 46W - 16L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 2L |
| PF/G: | 8.87 |
| PA/G: | 6.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
United States
Switzerland
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
February 27, 2026
Manitoba's Kate Cameron (Photo: Curling Canada) announced on Monday that the team will look different for the new Olympic quadrennial.
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
-
February 20, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















