Curling Stadium Martensville International
Curling Scores
Curling Stadium Martensville International
Feb 13 - 16, 2026
|
| Draw Feb 14 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Shaun Meachem Swift Current, SK |
![]() |
2 | 0 | 3 | 0 | 2 | 1 | 1 | X | 9 | ||
| Caden Hebert Eau Claire, WI |
0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 5 | |||
Event Statistics
Shaun Meachem
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.90 |
| PA/G: | 9.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Caden Hebert
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.17 |
| PA/G: | 7.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Season Statistics
Shaun Meachem
| Games: | 50 |
| Record: | 30W - 20L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.08 |
| PA/G: | 7.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Caden Hebert
| Games: | 55 |
| Record: | 37W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.48 |
| PA/G: | 6.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Scoring Records - Season
Shaun Meachem
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 2nd End vs. Tucker Hellman (Oct 9, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 2nd End vs. Aaron Carlson (Oct 11, 2025)
> 4 in 6th End vs. Caden Hebert (Aug 30, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 2nd End vs. Hunter Dundas (Sep 27, 2025)
> 4 in 3rd End vs. Sean Grassie (Sep 26, 2025)
> 4 in 3rd End vs. Elliott Mansell (Aug 29, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 1st End vs. Brett Walter (Sep 26, 2025)
> 3 in 1st End vs. Wesley Wendling (Aug 31, 2025)
Caden Hebert
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















