Curling Stadium Martensville International
Curling Scores
Curling Stadium Martensville International
Feb 13 - 16, 2026
|
| Draw Feb 13 - 3:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Brad Gushue St. John's, NL |
![]() |
3 | 0 | 1 | 0 | 4 | 0 | X | 8 | |||
| Rogan Snow Saskatoon, SK |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||||
Event Statistics
Brad Gushue
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.59 |
| PA/G: | 4.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.71 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Rogan Snow
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.07 |
| PA/G: | 11.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Season Statistics
Brad Gushue
| Games: | 32 |
| Record: | 17W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.94 |
| PA/G: | 6.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Rogan Snow
| Games: | 20 |
| Record: | 9W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.46 |
| PA/G: | 8.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Brad Gushue
Rogan Snow
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















