CYCA Ray Kingsmith Memorial Bonspiel
Curling Scores
CYCA Ray Kingsmith Memorial Bonspiel
Feb 6 - 8, 2026
|
| Draw Feb 6 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sierra Androschuk Drayton Valley, AB |
![]() |
3 | 1 | 2 | 0 | 6 | 1 | X | X | 13 | ||
| Rowan Helman , AB |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | 1 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sierra Androschuk
| Games: | 3 |
| Record: | 2W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.00 |
| PA/G: | 5.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Rowan Helman
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.74 |
| PA/G: | 18.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.09 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sierra Androschuk
Rowan Helman
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












