Curling Alberta U20 Excel Cup
Curling Scores
Curling Alberta U20 Excel Cup
Jan 30 - Feb 1, 2026
|
| Draw Jan 30 - 2:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Parker Harris Edmonton, AB |
0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | X | 4 | |||
| Peter Hlushak , AB |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | 1 | X | 8 | ||
Event Statistics
Parker Harris
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.14 |
| PA/G: | 11.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Peter Hlushak
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.95 |
| PA/G: | 5.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Parker Harris
Peter Hlushak
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 1 -- Fri, Jan 30 -- 12:30pm MT | |||
| Harris | 4 | Final | |
| Hlushak | 8 | (7) ![]() |
|
| Mitsopoulos | 8 | Final | |
| Bachek | 7 | (EE) | |
| Harris | 4 | Final | |
| Hlushak | 8 | (7) ![]() |
|
| Mitsopoulos | 8 | Final | |
| Bachek | 7 | (EE) |
| Harris | 4 | Final | |
| Hlushak | 8 | (7) ![]() |
|
| Mitsopoulos | 8 | Final | |
| Bachek | 7 | (EE) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












