Curling Quebec Tankard Qualifier
Curling Scores
Curling Quebec Tankard Qualifier
Dec 19 - 21, 2025
|
| Draw Dec 19 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Shawn Thomson , QC |
![]() |
1 | 3 | 1 | 0 | 4 | X | 9 | ||||
| Dominique Gilbert Sherbrooke, QC |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 2 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Shawn Thomson
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.95 |
| PA/G: | 9.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Dominique Gilbert
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.00 |
| PA/G: | 14.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Shawn Thomson
Dominique Gilbert
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 1 -- Fri, Dec 19 -- 7:00pm ET | |||
| Trudeau | 5 | Final | |
| Maheux | 9 | (8) | |
| Thomson | 9 | Final | |
| Gilbert | 2 | (5) | |
| Koroscil | 11 | Final | |
| Bornais | 3 | (5) | |
| Gagnon | 4 | Final | |
| Bedard | 6 | (EE) | |
| Trudeau | 5 | Final | |
| Maheux | 9 | (8) | |
| Thomson | 9 | Final | |
| Gilbert | 2 | (5) | |
| Koroscil | 11 | Final | |
| Bornais | 3 | (5) | |
| Gagnon | 4 | Final | |
| Bedard | 6 | (EE) |
| Trudeau | 5 | Final | |
| Maheux | 9 | (8) | |
| Thomson | 9 | Final | |
| Gilbert | 2 | (5) | |
| Koroscil | 11 | Final | |
| Bornais | 3 | (5) | |
| Gagnon | 4 | Final | |
| Bedard | 6 | (EE) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












