Sun City Cup
Curling Scores
Sun City Cup
Jan 22 - 25, 2026
|
| Draw Jan 23 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Torhild Bjoernstad Lillehammer, NOR |
1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 6 | |||
| Molly Mabergs Harnosand, SWE |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 2 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Torhild Bjoernstad
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.77 |
| PA/G: | 4.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Molly Mabergs
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 2.80 |
| PA/G: | 11.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.65 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Torhild Bjoernstad
| Games: | 40 |
| Record: | 32W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.73 |
| PA/G: | 5.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Molly Mabergs
| Games: | 13 |
| Record: | 0W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 4.33 |
| PA/G: | 10.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Scoring Records - Season
Torhild Bjoernstad
Molly Mabergs
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












