GOLDLINE Mixed Doubles Grand-Mere
Curling Scores
GOLDLINE Mixed Doubles Grand-Mere
Jan 23 - 25, 2026
|
| Draw Jan 24 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sanscartier/Caron Montreal, QC |
![]() |
0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 9 | ||
| Tanguay/Charbonneau Saguenay, QC |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sanscartier/Caron
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.70 |
| PA/G: | 7.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Tanguay/Charbonneau
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.21 |
| PA/G: | 10.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Season Statistics
Sanscartier/Caron
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 15.71 |
| PA/G: | 2.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.64 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.71 |
Tanguay/Charbonneau
| Games: | 16 |
| Record: | 7W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.29 |
| PA/G: | 8.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Scoring Records - Season
Sanscartier/Caron
Tanguay/Charbonneau
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














