GOLDLINE Mixed Doubles Grand-Mere
Curling Scores
GOLDLINE Mixed Doubles Grand-Mere
Jan 23 - 25, 2026
|
| Draw Jan 23 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Maheux/Maheux Montreal, QC |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | 0 | 6 | ||
| Ouellet/Rousseau Riviere-du-Loup, QC |
1 | 0 | 3 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Maheux/Maheux
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.77 |
| PA/G: | 9.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Ouellet/Rousseau
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.93 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Season Statistics
Maheux/Maheux
| Games: | 14 |
| Record: | 10W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.20 |
| PA/G: | 6.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.58 |
Ouellet/Rousseau
| Games: | 18 |
| Record: | 7W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.26 |
| PA/G: | 9.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Scoring Records - Season
Maheux/Maheux
Ouellet/Rousseau
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












