Hack2House U20 Junior Classic
Curling Scores
Hack2House U20 Junior Classic
Jan 23 - 25, 2026
|
| Draw Jan 25 - 3:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sophie Abbs Okotoks, AB |
![]() |
1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | X | 5 | |||
| Lila Koe Calgary, AB |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||||
Event Statistics
Sophie Abbs
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.71 |
| PA/G: | 5.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.67 |
Lila Koe
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.42 |
| PA/G: | 6.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.77 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Lila Koe
| Games: | 24 |
| Record: | 8W - 16L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.04 |
| PA/G: | 8.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Sophie Abbs
Lila Koe
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













