USA Curling Mixed Doubles National Championship
Curling Scores
USA Curling Mixed Doubles National Championship
Jan 20 - 25, 2026
|
| Draw Jan 20 - 8:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Wendling/Paral Eau Claire, WI |
0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | X | X | 4 | |||
| McMakin/Strouse Fargo, ND |
![]() |
2 | 0 | 6 | 0 | 1 | 1 | X | X | 10 | ||
Event Statistics
Wendling/Paral
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.35 |
| PA/G: | 9.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
McMakin/Strouse
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.96 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Wendling/Paral
| Games: | 11 |
| Record: | 5W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.97 |
| PA/G: | 8.99 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
McMakin/Strouse
| Games: | 44 |
| Record: | 17W - 27L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.94 |
| PA/G: | 9.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Wendling/Paral
McMakin/Strouse
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















