Curl BC Mens Open Qualifiers
Curling Scores
Curl BC Mens Open Qualifiers
Dec 4 - 7, 2025
|
| Draw Dec 6 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Patrick Prade Vancouver, BC |
![]() |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5 | ||
| Brad Thompson Kamloops, BC |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 2 | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Patrick Prade
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.58 |
| PA/G: | 6.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Brad Thompson
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.87 |
| PA/G: | 6.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Patrick Prade
Brad Thompson
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 5 -- Sat, Dec 6 -- 1:00pm PT | |||
| Prade | 5 | Final | |
| Thompson | 8 | (10) | |
| Claeys | 8 | Final | |
| Wilson | 9 | (10) | |
| Cuddie | 5 | Final | |
| Duncan-Wu | 7 | (9) | |
| Prade | 5 | Final | |
| Thompson | 8 | (10) | |
| Claeys | 8 | Final | |
| Wilson | 9 | (10) | |
| Cuddie | 5 | Final | |
| Duncan-Wu | 7 | (9) |
| Prade | 5 | Final | |
| Thompson | 8 | (10) | |
| Claeys | 8 | Final | |
| Wilson | 9 | (10) | |
| Cuddie | 5 | Final | |
| Duncan-Wu | 7 | (9) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












