Canada West Championships
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Canada West Championships
Jan 15 - 18, 2026
|
| Draw Jan 15 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Lethbridge Cooper, E |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | ||||
| Calgary Duncan, K |
![]() |
3 | 0 | 1 | 1 | 5 | 1 | X | 11 | |||
Event Statistics
Lethbridge
| Games: | 7 |
| Record: | 1W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 2.86 |
| PA/G: | 14.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.04 |
| Steal Defense: | 0.71 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Calgary
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.28 |
| PA/G: | 5.16 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Season Statistics
Calgary
| Games: | 47 |
| Record: | 16W - 31L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.22 |
| PA/G: | 8.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Lethbridge
Calgary
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Site Menu:
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














