Northern Ontario Men's Curling Provincials
Curling Scores
Northern Ontario Men's Curling Provincials
Jan 6 - 11, 2026
|
| Draw Jan 7 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Tyler Stewart Thunder Bay, NO |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | ||||
| Trevor Bonot Thunder Bay, NO |
![]() |
2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | X | 9 | |||
Event Statistics
Tyler Stewart
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.32 |
| PA/G: | 6.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Trevor Bonot
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.27 |
| PA/G: | 5.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.04 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Tyler Stewart
| Games: | 28 |
| Record: | 19W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.55 |
| PA/G: | 5.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Trevor Bonot
| Games: | 41 |
| Record: | 27W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.34 |
| PA/G: | 6.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Scoring Records - Season
Tyler Stewart
Trevor Bonot
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 4 -- Wed, Jan 7 -- 1:00pm ET | |||
| Epping | 7 | Final | |
| Byrd | 2 | (7) ![]() |
|
| Adams Jr. | 9 | Final | |
| Hunt | 4 | (8) ![]() |
|
| MacEwan | 8 | Final | |
| Glibota | 6 | (10) ![]() |
|
| Stewart | 2 | Final | |
| Bonot | 9 | (8) ![]() |
|
| Epping | 7 | Final | |
| Byrd | 2 | (7) ![]() |
|
| Adams Jr. | 9 | Final | |
| Hunt | 4 | (8) ![]() |
|
| MacEwan | 8 | Final | |
| Glibota | 6 | (10) ![]() |
|
| Stewart | 2 | Final | |
| Bonot | 9 | (8) ![]() |
| Epping | 7 | Final | |
| Byrd | 2 | (7) ![]() |
|
| Adams Jr. | 9 | Final | |
| Hunt | 4 | (8) ![]() |
|
| MacEwan | 8 | Final | |
| Glibota | 6 | (10) ![]() |
|
| Stewart | 2 | Final | |
| Bonot | 9 | (8) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















