Quebec Tankard
Curling Scores
Quebec Tankard
Jan 5 - 11, 2026
|
| Draw Jan 6 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Peter Burgess Rimouski, QC |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | |||||||
| Alexandre Leduc Valleyfield, QC |
![]() |
3 | 2 | 1 | 0 | 2 | X | 8 | ||||||
Event Statistics
Peter Burgess
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.68 |
| PA/G: | 8.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.18 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Alexandre Leduc
| Games: | 10 |
| Record: | 5W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.44 |
| PA/G: | 6.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Season Statistics
Peter Burgess
| Games: | 16 |
| Record: | 7W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.14 |
| PA/G: | 8.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Alexandre Leduc
| Games: | 15 |
| Record: | 9W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.89 |
| PA/G: | 6.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Scoring Records - Season
Peter Burgess
Alexandre Leduc
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













