Quebec Tankard
Curling Scores
Quebec Tankard
Jan 5 - 11, 2026
|
| Draw Jan 6 - 12:15 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | EE | Score | ||
| Ryan Koroscil Mont-Royal, QC |
![]() |
3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 9 | ||
| Mathieu Gravel Belvedere, QC |
0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 10 | |||
Event Statistics
Ryan Koroscil
| Games: | 7 |
| Record: | 0W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.18 |
| PA/G: | 10.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Mathieu Gravel
| Games: | 7 |
| Record: | 1W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.44 |
| PA/G: | 10.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Ryan Koroscil
| Games: | 32 |
| Record: | 19W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.51 |
| PA/G: | 6.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.66 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Mathieu Gravel
| Games: | 18 |
| Record: | 9W - 9L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.69 |
| PA/G: | 7.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Scoring Records - Season
Ryan Koroscil
Mathieu Gravel
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















