Quebec Women's Curling Championship
Curling Scores
Quebec Women's Curling Championship
Jan 4 - 7, 2026
|
| Draw Jan 5 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Laurie St-Georges Laval, QC |
0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | |||
| Jolianne Fortin Jonquiere, QC |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 5 | ||
Event Statistics
Laurie St-Georges
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.04 |
| PA/G: | 5.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Jolianne Fortin
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.66 |
| PA/G: | 4.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.64 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Laurie St-Georges
| Games: | 34 |
| Record: | 24W - 10L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.20 |
| PA/G: | 5.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Jolianne Fortin
| Games: | 19 |
| Record: | 11W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.54 |
| PA/G: | 6.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
Laurie St-Georges
Jolianne Fortin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















