Ocean Contractors Nova Scotia Women's Curling Championship
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
Ocean Contractors Nova Scotia Women's Curling Championship
Jan 6 - 11, 2026
|
| Draw Jan 7 - 7:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Isabelle Ladouceur Halifax, NS |
0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 7 | |||
| Cassidy Blades Halifax, NS |
![]() |
0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 8 | ||
Event Statistics
Isabelle Ladouceur
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.09 |
| PA/G: | 6.98 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Cassidy Blades
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.30 |
| PA/G: | 7.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Isabelle Ladouceur
| Games: | 17 |
| Record: | 9W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.97 |
| PA/G: | 7.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Cassidy Blades
| Games: | 27 |
| Record: | 14W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.23 |
| PA/G: | 7.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Scoring Records - Season
Isabelle Ladouceur
Cassidy Blades
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














