Rick Rowsell Classic
Curling Scores
Rick Rowsell Classic
Dec 11 - 14, 2025
|
| Draw Dec 13 - 12:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Rod Feltham St. John's, NL |
1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | ||||
| Nathan Young St. John's, NL |
![]() |
0 | 2 | 1 | 2 | 0 | 2 | X | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Rod Feltham
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.31 |
| PA/G: | 8.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Nathan Young
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.14 |
| PA/G: | 6.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Rod Feltham
| Games: | 16 |
| Record: | 7W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.53 |
| PA/G: | 7.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Nathan Young
| Games: | 24 |
| Record: | 13W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.62 |
| PA/G: | 6.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
Rod Feltham
Nathan Young
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













