Rick Rowsell Classic
Curling Scores
Rick Rowsell Classic
Dec 11 - 14, 2025
|
| Draw Dec 12 - 7:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Cory Schuh St. Johns, NL |
![]() |
0 | 1 | 1 | 3 | 3 | X | 8 | ||||
| Zachary French St. John's, NL |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | |||||
Event Statistics
Cory Schuh
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.22 |
| PA/G: | 6.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Zachary French
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 1.33 |
| PA/G: | 16.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.89 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Cory Schuh
| Games: | 27 |
| Record: | 12W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.54 |
| PA/G: | 6.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Zachary French
| Games: | 6 |
| Record: | 0W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.33 |
| PA/G: | 16.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.16 |
| Steal Defense: | 0.63 |
| Force Efficiency: | 0.18 |
| Steal Efficiency: | 0.07 |
Scoring Records - Season
Cory Schuh
Zachary French
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















