Mixed Doubles Super Series - Moose Jaw
Curling Scores
Mixed Doubles Super Series - Moose Jaw
Dec 11 - 14, 2025
|
| Draw Dec 12 - 3:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kaldvee/Lill Tallinn, EST |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | |||
| Walker/Muyres Edmonton, AB |
![]() |
1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kaldvee/Lill
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.30 |
| PA/G: | 7.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.48 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Walker/Muyres
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.95 |
| PA/G: | 7.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.21 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Season Statistics
Kaldvee/Lill
| Games: | 57 |
| Record: | 32W - 25L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.07 |
| PA/G: | 7.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Walker/Muyres
| Games: | 16 |
| Record: | 9W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.51 |
| PA/G: | 8.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Scoring Records - Season
Kaldvee/Lill
Walker/Muyres
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















