World Junior-B Curling Championships
Curling Scores
World Junior-B Curling Championships
Dec 15 - 20, 2025
|
| Draw Dec 19 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| United States Hebert, C |
![]() |
2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 1 | X | 8 | ||
| Australia Bence, T |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
United States
| Games: | 8 |
| Record: | 8W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 15.51 |
| PA/G: | 4.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.79 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Australia
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.12 |
| PA/G: | 8.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
United States
| Games: | 55 |
| Record: | 37W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.48 |
| PA/G: | 6.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Australia
| Games: | 35 |
| Record: | 16W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.25 |
| PA/G: | 8.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
United States
Australia
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Fri, Dec 19 -- 7:00pm EET | |||
| CHN (Liu) | 4 | Final | |
| SUI (Luethold) | 6 | (EE) | |
| GER (Angrick) | 3 | Final | |
| LAT (Zass) | 6 | (8) | |
| USA (Hebert) | 8 | Final | |
| AUS (Bence) | 1 | (7) | |
| POL (Rokita) | 3 | Final | |
| SWE (Nygren) | 2 | (8) | |
| CHN (Liu) | 4 | Final | |
| SUI (Luethold) | 6 | (EE) | |
| GER (Angrick) | 3 | Final | |
| LAT (Zass) | 6 | (8) | |
| USA (Hebert) | 8 | Final | |
| AUS (Bence) | 1 | (7) | |
| POL (Rokita) | 3 | Final | |
| SWE (Nygren) | 2 | (8) |
| CHN (Liu) | 4 | Final | |
| SUI (Luethold) | 6 | (EE) | |
| GER (Angrick) | 3 | Final | |
| LAT (Zass) | 6 | (8) | |
| USA (Hebert) | 8 | Final | |
| AUS (Bence) | 1 | (7) | |
| POL (Rokita) | 3 | Final | |
| SWE (Nygren) | 2 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















