World Junior-B Curling Championships
Curling Scores
World Junior-B Curling Championships
Dec 7 - 20, 2025
|
| Draw Dec 9 - 7:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Finland Sajaniemi, L |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 1 | ||||
| Spain Torralba Viela, L |
![]() |
1 | 2 | 2 | 4 | 1 | 0 | X | 10 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Finland
| Games: | 6 |
| Record: | 0W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.95 |
| PA/G: | 12.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.04 |
| Steal Defense: | 0.60 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Spain
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.96 |
| PA/G: | 6.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Finland
| Games: | 22 |
| Record: | 10W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.19 |
| PA/G: | 7.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Spain
| Games: | 50 |
| Record: | 29W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.47 |
| PA/G: | 6.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Scoring Records - Season
Finland
Spain
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












