RBC Dominion Securities Western Showdown
Curling Scores
RBC Dominion Securities Western Showdown
Dec 11 - 14, 2025
|
| Draw Dec 12 - 3:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kevin Koe Calgary, AB |
![]() |
2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 7 | ||
| Bruce Mouat Stirling, SCO |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 8 | |||
Event Statistics
Kevin Koe
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.41 |
| PA/G: | 6.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.61 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Bruce Mouat
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.22 |
| PA/G: | 4.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Kevin Koe
| Games: | 49 |
| Record: | 28W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.15 |
| PA/G: | 6.27 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Bruce Mouat
| Games: | 69 |
| Record: | 57W - 12L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.73 |
| PA/G: | 5.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Kevin Koe
Bruce Mouat
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 9 -- Fri, Dec 12 -- 2:30pm CT | |||
| Van Amsterdam | 8 | Final | |
| de Jong | 2 | (5) ![]() |
|
| Koe | 7 | Final | |
| Mouat | 8 | (8) ![]() |
|
| Sinnett | 2 | Final | |
| Libbus | 11 | (6) ![]() |
|
| Van Amsterdam | 8 | Final | |
| de Jong | 2 | (5) ![]() |
|
| Koe | 7 | Final | |
| Mouat | 8 | (8) ![]() |
|
| Sinnett | 2 | Final | |
| Libbus | 11 | (6) ![]() |
| Van Amsterdam | 8 | Final | |
| de Jong | 2 | (5) ![]() |
|
| Koe | 7 | Final | |
| Mouat | 8 | (8) ![]() |
|
| Sinnett | 2 | Final | |
| Libbus | 11 | (6) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















