Olympic Qualification Event
Curling Scores
Olympic Qualification Event
Dec 6 - 11, 2025
|
| Draw Dec 8 - 5:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Turkiye Yildiz, D |
0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 5 | ||||
| Japan Yoshimura, S |
![]() |
2 | 0 | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | X | 10 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Turkiye
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.21 |
| PA/G: | 8.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.39 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Japan
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.05 |
| PA/G: | 5.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.68 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Turkiye
| Games: | 58 |
| Record: | 32W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.69 |
| PA/G: | 6.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Japan
| Games: | 66 |
| Record: | 37W - 29L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.76 |
| PA/G: | 6.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
Turkiye
Japan
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















