HearingLife Canadian Open
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
HearingLife Canadian Open
Dec 16 - 21, 2025
|
| Draw Dec 16 - 1:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Silvana Tirinzoni Aarau, SUI |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | |||
| Sayaka Yoshimura Sapporo, JPN |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | ||
Event Statistics
Silvana Tirinzoni
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.24 |
| PA/G: | 4.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.83 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Sayaka Yoshimura
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.82 |
| PA/G: | 5.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.74 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Silvana Tirinzoni
| Games: | 92 |
| Record: | 77W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.88 |
| PA/G: | 5.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.72 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Sayaka Yoshimura
| Games: | 75 |
| Record: | 39W - 36L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.49 |
| PA/G: | 6.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Silvana Tirinzoni
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 1st End vs. Julia Markle (Oct 2, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 8th End vs. Amanda Sluchinski (Oct 11, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 4th End vs. Satsuki Fujisawa (Nov 15, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 1st End vs. Rachel Homan (Oct 19, 2025)
Sayaka Yoshimura
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 2 -- Tue, Dec 16 -- 12:30pm CT | |||
| Schwaller | 3 | Final | |
| Kitazawa | 6 | (8) ![]() |
|
| Tirinzoni | 5 | Final | |
| Yoshimura | 4 | (8) ![]() |
|
| Schwaller | 3 | Final | |
| Kitazawa | 6 | (8) ![]() |
|
| Tirinzoni | 5 | Final | |
| Yoshimura | 4 | (8) ![]() |
| Schwaller | 3 | Final | |
| Kitazawa | 6 | (8) ![]() |
|
| Tirinzoni | 5 | Final | |
| Yoshimura | 4 | (8) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















