CK Cup - U21 Mixed Doubles National Qualifier
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
CK Cup - U21 Mixed Doubles National Qualifier
Nov 28 - 30, 2025
|
| Draw Nov 29 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Pekowitz/Strack St. Paul, MN |
4 | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 | X | 10 | ||||
| Venugopal/Laufer Warminster, PA |
0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Pekowitz/Strack
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 6.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Venugopal/Laufer
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.43 |
| PA/G: | 12.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.18 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Pekowitz/Strack
| Games: | 24 |
| Record: | 13W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.73 |
| PA/G: | 8.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Venugopal/Laufer
| Games: | 10 |
| Record: | 5W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.57 |
| PA/G: | 9.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.22 |
| Steal Efficiency: | 0.49 |
Scoring Records - Season
Pekowitz/Strack
Venugopal/Laufer
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Site Menu:
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026










