DEKALB Superspiel
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
DEKALB Superspiel
Nov 27 - 30, 2025
|
| Draw Nov 29 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Chase Sinnett Chaska, MN |
1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 5 | |||
| Caden Hebert Eau Claire, WI |
![]() |
0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | ||
Event Statistics
Chase Sinnett
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.87 |
| PA/G: | 5.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Caden Hebert
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.23 |
| PA/G: | 5.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Season Statistics
Chase Sinnett
| Games: | 50 |
| Record: | 30W - 20L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.08 |
| PA/G: | 7.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Caden Hebert
| Games: | 55 |
| Record: | 37W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.48 |
| PA/G: | 6.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Scoring Records - Season
Chase Sinnett
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 2nd End vs. Tucker Hellman (Oct 9, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 2nd End vs. Aaron Carlson (Oct 11, 2025)
> 4 in 6th End vs. Caden Hebert (Aug 30, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 2nd End vs. Hunter Dundas (Sep 27, 2025)
> 4 in 3rd End vs. Sean Grassie (Sep 26, 2025)
> 4 in 3rd End vs. Elliott Mansell (Aug 29, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 1st End vs. Brett Walter (Sep 26, 2025)
> 3 in 1st End vs. Wesley Wendling (Aug 31, 2025)
Caden Hebert
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Site Menu:
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















