Island Petroleum Cashspiel
Curling Scores
Island Petroleum Cashspiel
Nov 28 - 30, 2025
|
| Draw Nov 29 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Simon Perry St. John's, NL |
![]() |
2 | 0 | 4 | 1 | X | 7 | |||||
| Nick van Ouwerkerk Crapaud, PEI |
0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Simon Perry
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.08 |
| PA/G: | 4.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.60 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Nick van Ouwerkerk
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.10 |
| PA/G: | 8.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Simon Perry
| Games: | 33 |
| Record: | 22W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.89 |
| PA/G: | 5.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Nick van Ouwerkerk
| Games: | 26 |
| Record: | 15W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.13 |
| PA/G: | 7.98 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Simon Perry
Nick van Ouwerkerk
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












