Le Gruyere AOP European Curling Championships
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Le Gruyere AOP European Curling Championships
Nov 22 - 29, 2025
|
| Draw Nov 23 - 7:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Lithuania Paulauskaite, V |
0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 3 | 10 | |||
| Switzerland Huerlimann, C |
![]() |
1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Lithuania
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.27 |
| PA/G: | 8.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Switzerland
| Games: | 10 |
| Record: | 7W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.37 |
| PA/G: | 5.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.76 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Season Statistics
Lithuania
| Games: | 24 |
| Record: | 8W - 16L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.79 |
| PA/G: | 8.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Switzerland
| Games: | 53 |
| Record: | 31W - 22L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.09 |
| PA/G: | 6.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Lithuania
Switzerland
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 5 -- Sun, Nov 23 -- 2:00pm EET | |||
| LTU (Paulauskaite) | 10 | Final | |
| SUI (Huerlimann) | 5 | (10) ![]() |
|
| CZE (Kubeskova) | 8 | Final | |
| GER (Messenzehl) | 11 | (10) ![]() |
|
| DEN (Dupont) | 4 | Final | |
| SCO (Jackson) | 8 | (10) ![]() |
|
| ITA (Constantini) | 2 | Final | |
| NOR (Roervik) | 9 | (7) ![]() |
|
| SWE (Hasselborg) | 7 | Final | |
| TUR (Yildiz) | 3 | (10) ![]() |
|
| LTU (Paulauskaite) | 10 | Final | |
| SUI (Huerlimann) | 5 | (10) ![]() |
|
| CZE (Kubeskova) | 8 | Final | |
| GER (Messenzehl) | 11 | (10) ![]() |
|
| DEN (Dupont) | 4 | Final | |
| SCO (Jackson) | 8 | (10) ![]() |
|
| ITA (Constantini) | 2 | Final | |
| NOR (Roervik) | 9 | (7) ![]() |
|
| SWE (Hasselborg) | 7 | Final | |
| TUR (Yildiz) | 3 | (10) ![]() |
| LTU (Paulauskaite) | 10 | Final | |
| SUI (Huerlimann) | 5 | (10) ![]() |
|
| CZE (Kubeskova) | 8 | Final | |
| GER (Messenzehl) | 11 | (10) ![]() |
|
| DEN (Dupont) | 4 | Final | |
| SCO (Jackson) | 8 | (10) ![]() |
|
| ITA (Constantini) | 2 | Final | |
| NOR (Roervik) | 9 | (7) ![]() |
|
| SWE (Hasselborg) | 7 | Final | |
| TUR (Yildiz) | 3 | (10) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















