Le Gruyere AOP European Curling Championships
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Le Gruyere AOP European Curling Championships
Nov 22 - 29, 2025
|
| Draw Nov 22 - 12:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Denmark Dupont, M |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | X | 6 | |||
| Turkiye Yildiz, D |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Denmark
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.12 |
| PA/G: | 6.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Turkiye
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.78 |
| PA/G: | 5.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Denmark
| Games: | 105 |
| Record: | 69W - 36L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.41 |
| PA/G: | 6.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Turkiye
| Games: | 71 |
| Record: | 39W - 32L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.58 |
| PA/G: | 6.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Scoring Records - Season
Denmark
Turkiye
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 3 -- Sat, Nov 22 -- 7:30pm EET | |||
| SWE (Hasselborg) | 7 | Final | |
| SCO (Jackson) | 6 | (10) ![]() |
|
| DEN (Dupont) | 6 | Final | |
| TUR (Yildiz) | 4 | (9) ![]() |
|
| NOR (Roervik) | 7 | Final | |
| CZE (Kubeskova) | 4 | (9) ![]() |
|
| GER (Messenzehl) | 5 | Final | |
| LTU (Paulauskaite) | 8 | (9) ![]() |
|
| SUI (Huerlimann) | 8 | Final | |
| ITA (Constantini) | 4 | (10) ![]() |
|
| SWE (Hasselborg) | 7 | Final | |
| SCO (Jackson) | 6 | (10) ![]() |
|
| DEN (Dupont) | 6 | Final | |
| TUR (Yildiz) | 4 | (9) ![]() |
|
| NOR (Roervik) | 7 | Final | |
| CZE (Kubeskova) | 4 | (9) ![]() |
|
| GER (Messenzehl) | 5 | Final | |
| LTU (Paulauskaite) | 8 | (9) ![]() |
|
| SUI (Huerlimann) | 8 | Final | |
| ITA (Constantini) | 4 | (10) ![]() |
| SWE (Hasselborg) | 7 | Final | |
| SCO (Jackson) | 6 | (10) ![]() |
|
| DEN (Dupont) | 6 | Final | |
| TUR (Yildiz) | 4 | (9) ![]() |
|
| NOR (Roervik) | 7 | Final | |
| CZE (Kubeskova) | 4 | (9) ![]() |
|
| GER (Messenzehl) | 5 | Final | |
| LTU (Paulauskaite) | 8 | (9) ![]() |
|
| SUI (Huerlimann) | 8 | Final | |
| ITA (Constantini) | 4 | (10) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















