MHCC U18 Cash Spiel Presented By RME New Holland
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
MHCC U18 Cash Spiel Presented By RME New Holland
Nov 21 - 23, 2025
|
| Draw Nov 23 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Alena Yurko Sherwood Park, AB |
![]() |
0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 1 | 0 | X | 7 | ||
| Reese Morison Airdrie, AB |
3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | X | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Alena Yurko
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.55 |
| PA/G: | 7.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Reese Morison
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.33 |
| PA/G: | 5.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Alena Yurko
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.70 |
| PA/G: | 7.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.72 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Reese Morison
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.11 |
| PA/G: | 5.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Scoring Records - Season
Alena Yurko
Reese Morison
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Site Menu:
| Draw: 4 -- Sun, Nov 23 -- 9:00am MT | |||
| Androschuk | 1 | Final | |
| Roa | 8 | (6) | |
| Yurko | 7 | Final | |
| Morison | 6 | (7) | |
| Abbs | 4 | Final | |
| Loudon | 5 | (8) | |
| Okraincee | 7 | Final | |
| Nelson | 8 | (8) | |
| McMillan | 6 | Final | |
| Padget | 8 | (EE) | |
| Guglielmin | 8 | Final | |
| Pike | 4 | (8) | |
| Androschuk | 1 | Final | |
| Roa | 8 | (6) | |
| Yurko | 7 | Final | |
| Morison | 6 | (7) | |
| Abbs | 4 | Final | |
| Loudon | 5 | (8) | |
| Okraincee | 7 | Final | |
| Nelson | 8 | (8) | |
| McMillan | 6 | Final | |
| Padget | 8 | (EE) | |
| Guglielmin | 8 | Final | |
| Pike | 4 | (8) |
| Androschuk | 1 | Final | |
| Roa | 8 | (6) | |
| Yurko | 7 | Final | |
| Morison | 6 | (7) | |
| Abbs | 4 | Final | |
| Loudon | 5 | (8) | |
| Okraincee | 7 | Final | |
| Nelson | 8 | (8) | |
| McMillan | 6 | Final | |
| Padget | 8 | (EE) | |
| Guglielmin | 8 | Final | |
| Pike | 4 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












