Stu Sells Living Waters Collingwood Classic
Curling Scores
Stu Sells Living Waters Collingwood Classic
Nov 20 - 23, 2025
|
| Draw Nov 22 - 8:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sam Mooibroek Whitby, ON |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | X | 6 | ||
| Owen Purcell Halifax, NS |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | X | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sam Mooibroek
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.86 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Owen Purcell
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.29 |
| PA/G: | 8.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Sam Mooibroek
| Games: | 65 |
| Record: | 38W - 27L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.84 |
| PA/G: | 6.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Owen Purcell
| Games: | 55 |
| Record: | 29W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.01 |
| PA/G: | 7.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Scoring Records - Season
Sam Mooibroek
HIGH END SCORE: HAMMER
> 3 in 6th End vs. Zach Davies (Aug 26, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 1 in 7th End vs. Zach Davies (Aug 26, 2025)
> 1 in 1st End vs. Simon Perry (Aug 26, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 3 in 7th End vs. Simon Perry (Aug 26, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 3rd End vs. Simon Perry (Aug 26, 2025)
Owen Purcell
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















