Stu Sells Living Waters Collingwood Classic
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Stu Sells Living Waters Collingwood Classic
Nov 20 - 23, 2025
|
| Draw Nov 21 - 2:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Manuel Jermann Basel, SUI |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 2 | 7 | |||
| Warren Smith Collingwood, ON |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Manuel Jermann
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.86 |
| PA/G: | 9.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Warren Smith
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.12 |
| PA/G: | 11.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Manuel Jermann
| Games: | 51 |
| Record: | 25W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.15 |
| PA/G: | 7.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
Manuel Jermann
Warren Smith
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











