Crestwood Anniversary Showdown
Curling Scores
Crestwood Anniversary Showdown
Nov 20 - 23, 2025
|
| Draw Nov 22 - 10:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Miyu Ueno Karuizawa, JPN |
0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 | 0 | 1 | 7 | |||
| Betti Delorey , AB |
![]() |
1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Miyu Ueno
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.25 |
| PA/G: | 5.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.71 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Betti Delorey
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.67 |
| PA/G: | 10.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Miyu Ueno
| Games: | 69 |
| Record: | 43W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.16 |
| PA/G: | 6.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Betti Delorey
| Games: | 28 |
| Record: | 8W - 20L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.50 |
| PA/G: | 10.15 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Miyu Ueno
Betti Delorey
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















