SPCC Allstate U20 Junior Mens Bonspiel
Curling Scores
SPCC Allstate U20 Junior Mens Bonspiel
Nov 14 - 16, 2025
|
| Draw Nov 14 - 5:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Parker Harris Edmonton, AB |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 5 | |||
| Peter Hlushak , AB |
2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Parker Harris
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.79 |
| PA/G: | 7.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Peter Hlushak
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.17 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Parker Harris
Peter Hlushak
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











