Chicago Mixed Doubles Dog Dare
Curling Scores
Chicago Mixed Doubles Dog Dare
Nov 6 - 9, 2025
|
| Draw Nov 6 - 9:15 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Myers/Lerner Brookfield, IL |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||
| Thurston/Lannoye Arlington, WI |
![]() |
3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | X | 9 | |||
Event Statistics
Myers/Lerner
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 2.50 |
| PA/G: | 14.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.06 |
| Steal Defense: | 0.75 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Thurston/Lannoye
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.50 |
| PA/G: | 6.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.59 |
Season Statistics
Myers/Lerner
| Games: | 17 |
| Record: | 1W - 16L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.04 |
| PA/G: | 12.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.59 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Thurston/Lannoye
| Games: | 15 |
| Record: | 10W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.29 |
| PA/G: | 7.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.52 |
Scoring Records - Season
Myers/Lerner
Thurston/Lannoye
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













