Tallinn Ladies International Challenger
Curling Scores
Tallinn Ladies International Challenger
Nov 6 - 9, 2025
|
| Draw Nov 8 - 6:45 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Lisenka Bomas Zoetermeer, NED |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | |||
| Anna Kubeskova Prague, CZE |
![]() |
1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 3 | 8 | ||
Event Statistics
Lisenka Bomas
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.28 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.16 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Anna Kubeskova
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.75 |
| PA/G: | 6.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Lisenka Bomas
| Games: | 19 |
| Record: | 8W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.13 |
| PA/G: | 7.20 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Anna Kubeskova
| Games: | 36 |
| Record: | 12W - 24L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.85 |
| PA/G: | 8.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
Lisenka Bomas
Anna Kubeskova
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 12 -- Sat, Nov 8 -- 1:45pm EET | |||
| Bomas | 3 | Final | |
| Kubeskova | 8 | (8) ![]() |
|
| Turmann | 2 | Final | |
| Dupont | 9 | (5) ![]() |
|
| Paulauskaite | 5 | Final | |
| Pfluegler | 4 | (8) ![]() |
|
| Bomas | 3 | Final | |
| Kubeskova | 8 | (8) ![]() |
|
| Turmann | 2 | Final | |
| Dupont | 9 | (5) ![]() |
|
| Paulauskaite | 5 | Final | |
| Pfluegler | 4 | (8) ![]() |
| Bomas | 3 | Final | |
| Kubeskova | 8 | (8) ![]() |
|
| Turmann | 2 | Final | |
| Dupont | 9 | (5) ![]() |
|
| Paulauskaite | 5 | Final | |
| Pfluegler | 4 | (8) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














